Skocz do zawartości

Chciał wyprać spodnie w pralce i wtedy to przeczytał. W Internecie zawrzało

Rekomendowane odpowiedzi

ODhmYzlhYCUJDy9JQxNtMEpXexMFSmNmHU9jWENfd3AQQj8TAA09IRgCdx0eHT8lHx13CgBHLjQBQi9LQwwmNxgBOANDDSImDQl2SF9ceH1fXz9XWF95c0VZOkhfRXYhUQt0GV5dKXxQCzpDDQ19ZhU=.jpg

Fot. Facebook

Włoski producent ubrań napisał na metce męskich spodni instrukcję: "Daj to swojej kobiecie". Wiadomość wywołała burzę. Firma musiała przeprosić.

"GIVE IT TO YOUR WOMAN" czyli "Daj to swojej kobiecie" - taki tekst w języku angielskim znalazł się na metce męskich spodni. Komunikat wywołał oburzenie wśród włoskich kobiet. Jedna z lokalnych organizacji zażądała od producenta usunięcia napisu z metki.

Wszystko zaczęło się 27 grudnia ubiegłego roku, kiedy burmistrz Cucini opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych. „Nastawiałem pralkę - napisał burmistrz - wkładałem  parę spodni i spojrzałem na metkę. Na początku miałem nadzieję, że to po prostu czyjeś poczucie humoru, jednak po głębszym namyśle doszło do mnie, że przekłada się to na seksistowski i oburzający przekaz:

"To wyobrażenie kobiety siedzącej w domu, wykonującej obowiązki domowe, gotowej prać męskie spodnie, których facet nie może uprać sam. Uważam to za obrzydliwe, bardzo mi przykro, że je kupiłem ”. Po wpisie burmistrza Internet zalała fala krytycznych komentarzy w kierunku firmy. 

„Zrozumieliśmy błąd i przepraszamy” napisała firma w komunikacie.

Stavo facendo una lavatrice e per la prima volta dovevo lavare un nuovo paio di pantaloni, ho guardato l'etichetta e ......

zestaw bitewny przez Giacomo Cucini Sindaco di Certaldo & nbsp; Niedziela, 27 Grudnia 2020 blockquote> div>
Udostępnij
Odnośnik do odpowiedzi