Skocz do zawartości
  • Dodaj nową pozycję...

Praca market/logistyka

Psychonauta
 Udostępnij
Obserwujący 0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, szukam porady w związku z podjęciem pracy w Niderlandach. Czy ktoś z Was może orientuje się jak zacząć pracę bez agencji, bez pośredników? Jestem świadom, że agencje te zabierają sporą część faktycznego wynagrodzenia lub liczą sobie sporo za domki czy pokoje, które często pozostawiają wiele do życzenia.
Jestem osobą spokojną, lubiącą porządek, niepijącą i ciężko byłoby mi sobie wyobrazić sytuację, w której wracam z pracy, a w domku jest właśnie organizowana impreza. Czy ktoś z Was może wie jakie kroki należy poczynić, aby znaleźć pracę w markecie, hali czy na magazynie, najlepiej na wieczorne/nocne zmiany? Czy jest to w ogóle możliwe bez znajomości? Naprawdę prosiłbym o pomoc, bardzo mi zależy na tym wyjeździe, myślę o nim tak naprawdę od kilku lat. Wyjazd ten traktuję stricte zarobkowo. Mam 26 lat, znam język angielski, mam dwie zdrowe ręce i nogi, jestem gotowy do robienia nadgodzin i jestem pracowity, solidny i dokładny.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Edytowane przez Psychonauta
Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Jeśli to twój pierwszy wyjazd do Niderlandów to musisz pamiętać przed podjeciem pracy o wyrobieniu numeru BSN W urzędzie skarbowym, wykupieniem ubepz.zdrowotnego tutaj na miejscu, konto bankowe no i oczywiście miejsce noclegowe. W takich przypadkach na start dobrze jest mieć kogoś ze znajomych tutaj na miejscu. Często pomagają w znalezieniu pracy, a i chętnie kogoś przyjmą pod dach dzieląc się kosztami za czynsz. Na start idealne rozwiązanie.Mieszkasz ze znajomymi, a międzyczasie ogarniasz sobie lokum dla siebie.Znajomi obeznani w temacie pomogą również w wyrobieniu numeru BSN oraz pomogą przy ubezp. zdrowotnym. Warto poszukać w internecie czy ktoś nie chce wynająć mieszkania. Kontaktując się z taką osobą czesto można sobie załatwić pracę. Jeśli nie masz nikogo kto jest Tobie w stanie pomóc na starcie to najlepszym rozwiązaniem jest jednak start przez agencję pracy. Pomogą na starcie.Pozdrawiam i życzę powodzenia. 

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję Marku za odpowiedź. Tak naprawdę mógłbym wyjechać do Holandii i wynająć sobie mieszkanie/pokój w graniach 400 euro/miesiąc i wtedy poznać miasto i znaleźć pracę. Na szczęście mam ten komfort, że nie mam noża na gardle, nie ścigają mnie kredyty i inne zmory, mam trochę oszczędności. Jednak czy Holender wynajmie Polakowi mieszkanie, który nie ma żadnej historii zatrudnienia w Holandii? Jak to wygląda z perspektywy pracodawców? Czy jest to w ogóle możliwe, że ktoś kto nigdy nie był w Holandii, poroznosi swoje CV po różnych magazynach, marketach czy halach, zostanie zatrudniony znając tylko język angielski?

Odnośnik do odpowiedzi

Język angielski to dobry start.Ale i mieszkanie jest bardzo ważne. Jest troszkę ofert w internecie gdzie znajdziesz mieszkanie czy pokój. Ważne jest na początek żebyś miał troszkę oszczędności ze sobą. Początki zawsze są ciężkie, ale dla chcącego nic trudnego 😉.

Zerknij proszę w poniższy link. 

https://polandia.nl/news.html/holandia/holandia-najlepsze-darmowe-witryny-z-ofertami-wynajmu-mieszkań-r180/

Odnośnik do odpowiedzi