Skocz do zawartości
  • Dodaj nową pozycję...

Podróż do Holandii a test korona wirus

Dany boy
 Udostępnij
Obserwujący 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar wybrać się do Holandii autokarem z przewoznikiem Sindbad i nie wiem czy muszę mieć zrobiony test PCR  na koronawirusa ? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? a może wziąć lepiej w droższy ale mały bus ,wtedy raczej nie trzeba mieć testu , a może jeszcze inne argumenty za i przeciw odnośnie wyboru przyjazdu do Holandii.

Dziękuję z góry za odp.

Daniel

Odnośnik do odpowiedzi

Porozmawiaj z przewoźnikiem Sindbad, czy kierowca autokaru przypadkiem nie będzie wymagał od pasażerów przedstawienia negatywnego wyniku testu. Testy na koronawirusa przed wjazdem do NL są oficjalnie wymagane, dodatkowo po przyjeździe powineneś poddać się kwaratannie domowej. Jednakże praktycznie nie jet to przez nikogo kontrolowane. Transporty zbiorowe (autokar, samolot) mogą zostać wyrywkowo skontrolowane na przejściach granicznych / lotniskach. Busy i auta osobowe takim kontrolom praktycznie nie są poddawane, aczkolwiek nigdy nie wiadomo. Poczytaj na grupach facebooka typu Polacy w Holandii, co ludzie piszą na temat obecnej sytuacji na granicach. Z tego co wiem, osobówki i busy bezproblemowo przejeżdżają

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie Dany boy. Biuro podróży Sindbad nie kontroluje swoich klientów pod kontem posiadania ujemnego testu na korona wirusa przed wejściem na pokład autokaru. Podczas podróży można spodziewać się kontroli celnej lub policji w danym kraju,ale i takich przypadków przewoźnik nie potwierdza. Przed każdym wyjazdem należy upewnić się na stronach rządowych jakie są wymagania związane z obostrzeniami w danym kraju. 

Zapoznaj się proszę z informacjami z poniższej witryny. 

Szerokiej podróży 👊

https://www.gov.pl/web/holandia/obowiazek-okazania-negatywnego-wyniku-testu-na-covid-19-dla-wszystkich-podrozujacych-droga-powietrzna-do-krolestwa-niderlandow

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź ,

" Faktycznie "Sindbad nie sprawdza przed wejściem na pokład wyniku testu na covid -według infolinii Sondbada ,czym łamie prawo  bo na stronie rządowej jest podane ,że niby jest do tego zobligowany.Z obawy ,że będę  kontrolowany po przejechaniu  granicy  ( kara 500 euro ), zrezygnowałem z sindbada, i własnie jadę busem  ,i tu też wynikła niezła historia .Jak  zamawiałem busa na stronie euro ..coś tam   to był pokazany piękny nowiuski  Mercedes sprinter z dużymi osobnymi  siedzeniami , z możliwością ładowania telefonu z wifi , z regulaminem ,że na pokładzie nie można chlać alko . A rzeczywistość : podjechał jakiś  malutki renault van z łączonymi  siedzeniami ,bez wygód powyżej wymienionych, ludzi w środku sztuk 9  jedziemy ściśnięci jak sardynki, okazało się  że  eurobus miał za dużo chetnych lub też było mu nie podrodze i bez mojej wiedzy odprzedał mnie firmie optymalnie ..coś tam i faktycznie przestrzeń jest wypełniona  ludźmi optymalnie ☹️.

Odnośnik do odpowiedzi